What's happening?

Video Kaynakları 635 Görüntülenme Report Error

  • John Q-(2002)
John Q

John Q

Feb. 15, 2002United States116 Dak.PG-13
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

John Q filmi bir fabrikada çalışan ve sıradan bir işçi olan John Q. Archibald ve ailesinin yaşadıkları ekonomik sorunlardan başlar.

Ailenin bu sorunları sürerken Oğulları Mike bir gün beyzbol maçı oynadığı sırada aniden yere yığılır. Apartopar hastahaneye kaldırılan Mike’ın kalbinde sorun vardır. Normal bir kalpten 3 kat daha büyük olan kalbi artık çalışamayacak duruma gelmiştir ve acilen kalp nakli gerekmektedir.

Hastahanede gerekli tüm tahliller yapıldıktan sonra Hastahanenin organ nakli komitesi aileyi görüşmeye çağırırlar. Görüşmeye gelen aile oğullarının hastalığını ve tedavi edilmezsede çocuklarının bir süre sonra öleceğini öğrenirler.

Hastahane müdürü tüm araştırmalarını yapmıştır öyle ki Babanın sağlık sigortasının kalp nakli için gereken ücreti karşılayamayacağını, Annenin sağlık sigortasının olmadığını, ailenin mal varlıklarının olmadığını bilir. Bunun için tedavi edilemeyeceğini aileye anlatmaya çalışır. Öneri olarak aileye çocuklarının ilaçlarla şimdilik yaşaması ve yavaş yavaş ölmesi için öneri yapar. .

Aile bunu kabul etmez. Nakil listesine konulmasını ister. Ancak Hastahane kalp nakli için gerekli olan paranın yüzde 30 unu ister.

Baba sigorta şirketiyle konuşur, çalışma saatleri düşürüldüüğü için kendisine sorulmadan sigortasıda düşürülmüştür ve var olan sigortanın sadece tedavinin 20 bin dolarını ödeyebileceğini söylerler.

John Q evindeki satılabilecek tüm eşyalarını satar, yardım kuruluşlarının kapısını çalar yardım ister. Fakat oğlunun tedavisi için gerekli olan parayı toparlayamaz. Hastahane ailenin parayı ödeyemediği için John Q nun oğlu Mike ı eve göndermek ve tedaviyi durdurmak isterler.

Çaresiz kalan John Q oğlunu kurtarabilmek için aralarında oğlunun doktoruda olduğu bir bölüm hastane personeli, bazı hasta ve ziyaretçi’yi aynı hastane’de rehin alır. Böylece sesini duyurabilecek ve oğlunun kalp nakli olmasını sağlayacaktır. Saatler süren rehin alma olayında ise John Q içeriye gizlice giren bir polis tarafından vurulur. Bu anlar bir televizyon kanalının polisin kullandığı video frekansını bulup video görüntülerini televizyon kanalında göstermesiyle de halkın çok geniş bir kesiminde eylem sahiplenilir.

John Q
John Q
John Q
John Q
Orijinal İsmi John Q
IMDb Rating 7.1 129,532 oy
TMDb Puanı 7.2 1,731 oy

Yönetmen

Oyuncular

Denzel Washington isJohn Quincy Archibald
John Quincy Archibald
James Woods isDr. Raymond Turner
Dr. Raymond Turner
Kimberly Elise isDenise Archibald
Denise Archibald
Robert Duvall isLt. Frank Grimes
Lt. Frank Grimes
Shawn Hatosy isMitch Quigley
Mitch Quigley
Eddie Griffin isLester Matthews
Lester Matthews
Kevin Connolly isSteve Maguire
Steve Maguire
Ethan Suplee isGuard Max Conlin
Guard Max Conlin
Ray Liotta isChief Gus Monroe
Chief Gus Monroe
Anne Heche isRebecca Payne
Rebecca Payne

Similar titles

Açlık
The Attorney-Avukat
Savaşta
Boykot
Demir Çeneli Melekler
Suikast
La Haine-Protesto
Sefiller
The Legend of Bhagat Singh

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published